Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства: оцінка потенціалу України в світлі виконання пріоритетів 2017-2020 рр. та обрання нового керівництва Платформи

3-4 жовтня 2017 року відбулася Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

- Під час конференції було презентовано оцінку Спільного робочого документу «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.», здійснену експертами Платформи;

- Українські урядовці та посли країн ЄС високо оцінили діяльність Української національної платформи та проведену нею експертизу досяжності виконання та амбітності для України цілей, передбачених Спільним робочим документом;

 - Учасники конференції обрали новий склад Керівного комітету Платформи – Національного координатора та керівників Робочих груп

 - Робочі групи обговорили плани діяльності на 2018 р. та визначили пріоритетні теми і завдання на найближчий період.

 3-4 жовтня 2017 р. в Києві пройшла Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП). Захід проходив у готелі «Русь» (вул. Госпітальна, 4) та об’єднав представників близько 80 громадських організацій (членів Платформи) з усієї України. Окрім того, у заході взяли участь представники органів державної влади України, дипломати, представники проектів технічної допомоги ЄС в Україні та в рамках Східного Партнерства.

Головною темою цьогорічного заходу було представлення експертної оцінки Спільного робочого документу «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах» (україномовна версія звіту: Report_ukr, англомовна версія звіту: Report_eng). Документ був розроблений Європейською Комісією та Європейською службою зовнішньої дії для шести країн-учасників ініціативи «Східне Партнерство» – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Експерти УНП оцінювали, наскільки актуальними, досяжними та амбітними для України є визначені в документі цілі, що їх заплановано досягнути до Саміту Східного Партнерства 2017 р. та до 2020 р. Результати цього аналізу стануть важливим адвокаційним інструментом в контексті здійснення реформ в Україні та розробки спільної політики в рамках регіону Східного Партнерства.

 

Один із основних висновків експертів полягає в тому, що країни Східного Партнерства розвиваються із різною швидкістю і існуючий формат співпраці вже не відповідає поточним викликам. Потрібен диференційований підхід, який би створив умови для більшого прогресу в контексті євроінтеграції для країн, що цього прагнуть.

З цим погоджуються і представники органів влади. Зокрема, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на презентації експертної оцінки зазначила, що: “Ми пропонуємо поглиблений формат для країн, що підтверджують свої європейські амбіції – таку собі формулу «ЄС+3» [Україна, Грузія, Молдова, які підписали угоди про асоціацію із ЄС]. В першу чергу, новий формат має констатувати відкритість дверей ЄС для цих країн”. Також віце-прем’єр-міністр наголосила, що цей формат має включати безпекову складову, “зважаючи на важливість цього питання і для нас, і для Молдови, і для Грузії”.

В свою чергу, Посол Естонії в Україні Герт Антсу окреслив можливості для України в рамках пріоритетних напрямків, які розвиває Естонія в контексті головування країни в Раді ЄС, що триватиме до кінця 2017 р. Він наголосив на важливості як потенціалу багатосторонньої співпраці в рамках Східного Партнерства, так і на двосторонній взаємодії між Україною та ЄС, зазначивши, що оптимістично оцінює євроінтеграційні зусилля України. Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом підкреслив роль громадянського суспільства у напрацюванні порядку денного ЄС у відносинах з Україною і закликав активно долучитися до підготовки пропозицій, що стануть предметом обговорення під час Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (25-27 жовтня в Талліні), а також Саміту Східного Партнерства в Брюсселі.

«Ми всі прагнемо більшого, але це вже дуже гарний початок», – сказала про співпрацю в рамках Східного Партнерства і перші результати Угод про асоціацію партнерів ЄС на Сході Перший секретар політичного відділу Представництва ЄС в Україні Евеліна Шульц. Переваги нинішньої співпраці стануть помітними з часом, тому зараз, вважає вона, важливо активніше й доступною широкому загалу мовою комунікувати процеси, що відбуваються.

Директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина високо оцінила представлену на конференції експертну оцінку та закликала до подальшої співпраці організацій громадянського суспільства із органами влади в роботі над спільною метою – реалізацією європейського вибору України. Вона також закликала до поновлення лідерства України в регіоні Східного Партнерства, а також запропонувала провести спільну з урядом презентацію експертної оцінки для профільних міністерств і відомств. 

 

 

В подальших дискусіях, які стосувалися визначених ініціативою «Східного Партнерства» пріоритетів, взяли участь профільні громадські організації та представники уряду, зокрема, міністерств інформаційної політики, закордонних справ, екології та природних ресурсів, енергетики та вугільної промисловості, освіти та науки, молоді та спорту тощо. В дискусії також взяли участь представники проектів, що діють в рамках ініціативи «Східне Партнерство» за підтримки ЄС. Таким чином, конференція стала майданчиком для відкритої та продуктивної дискусії щодо результатів експертного дослідження, а також – в ширшому контексті – щодо перспектив розвитку Східного Партнерства та ролі України в цьому процесі.

На другий день конференції учасники працювали в п’яти постійних робочих групах Платформи, визначаючи головні пріоритети й актуальні на найближчі місяці теми для спільної роботи, а також обговорюючи плани більш широкі плани на 2018 рік. Керівництвом УНП було представлено звіт за результатами роботи у 2017 році (річний звіт можна завантажити тут: UNP Annual report 2017). Також під час обох днів конференції члени Платформи дискутували щодо проектів, які визначають вектори і процедури роботи УНП – Стратегічного плану на 2017-2020 рр., політики членства та комунікаційних принципів.

Наприкінці конференції відбулися вибори нового складу Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Абсолютною більшістю делегатів на посаду Національного координатора УНП знову було обрано Геннадія Максака, що свідчить про підтримку організаціями-членами Платформи обраного керівництвом напрямку розвитку.

Окрім того, було обрано координаторів Робочих груп УНП на 2018 р.:

-      Робочу групу 1 «Демократія, права людини, належне урядування та стабільність» очолив Віталій Мартинюк (Центр глобалістики «Стратегія XXI»);

-     Координатором Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та зближення з політиками ЄС» було переобрано Максима Корявця (Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень);

-     Координатором Робочої групи 3 «Довкілля, зміна клімат та енергетична безпека» обрано Ганну Голубовську-Онісімову (ВЕГО «МАМА-86»);

-       Робочу групу 4 «Контакти між людьми» очолив Ярослав Мінкін (ГО «Молодіжна організація «СТАН»);

-       Координатором Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» члени групи обрали Валерія Рєпіна (Харківська обласна організація професійної спілки підприємців).

 

Довідкова інформація

Конференція УНП є регулярним зібранням членів Платформи – мережі громадських організацій, що відстоюють інтереси українського суспільства в рамках ініціативи Східного Партнерства. Конференція проводиться раз на рік напередодні Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, яка цьогоріч відбудеться 25-27 жовтня в Талліні.

Конференція пройшла за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».

 

Джерело:

Сайт Української національної платформи Форуму громадянського суспільства  Східного партнерства

http://eap-csf.org.ua/shhorichna-konferentsiya-ukrayinskoyi-natsionalnoy...

 

 

 

Webatom Раскрутка сайтов и Создание сайтов