Відбулось засідання Робочої групи 5 «Cоціально-трудова політика та соціальний діалог» Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

20 листопада 2017р. відбулось засідання Робочої групи 5 «Cоціально-трудова політика та соціальний діалог» Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Захід пройшов за адресою – м. Київ, вул. Малопідвальна 12/10 (офіс проекту «Громадська синергія»).
    В ході засідання учасники обговорили результати Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, яка відбулася в м. Таллін (Естонія) 25-27 жовтня 2017 року. Зокрема активна дискусія стосувалася питань результатів діяльності РГ5 національних платформ, визначення пріоритетів роботи групи на наступний рік. Учасники засідання вирішили взяти за основу для Плану роботи РГ5 Української національної платформи пріоритети, затверджені на засідання РГ5 ФГС СхП в Талліні:
-    Недискримінація на робочому місці;
-    Захист соціально-трудових прав за допомогою соціального діалогу;
-    Торгівля людьми.
За результатами дискусії було прийняти рішення розширити напрями діяльності групи та включити в план роботи на 2018 рік: соціальні послуги, подолання бідності, соціальне підприємництво тощо.
    Під час засідання було презентовано результати проектів, які реалізовувались в в рамках регрантингу ФГС СхП в 2017 році та в рамках проекту «Громадська синергія». Було представлено презентації по завершеним проектам:
Андреєв В. представив результати проекту «Вплив соціального діалогу на оптимізацію трудової міграції в Молдові, Білорусії, Україні».
Дзундза Р. представив результати проекту «Практики роботи МСП із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці в контексті імплементації директив ЄС».
та обговорено проекти,які наразі перебувають в процесі реалізації:
Дзундза Р. представив  проект «Крок вперед до децентралізації соціальних послуг у країнах Східного партнерства»
Рой В., Внучко С. представили проект «Аналіз практик участі організацій малого та середнього бізнесу у переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери».
На менш активною видалася дискусія при обговоренні питань соціального підприємництва, відсутності соціальної складової в пріоритетах СхП до 2020 року.
Учасники групи також обговорили питання визначення рівня прожиткового мінімуму в Україні. За результати обговорення було прийнято рішення про доопрацювання тексту Звернення до Уряду, депутатів ВРУ відкинути ніяк не пов'язаний з реальністю «прожитковий мінімум» у розмірі 1700 гривень на місяць та офіційно визнати в якості першого кроку запропонований фахівцями ООН рівень «абсолютної бідності», який наразі є близьким до 4000 гривень на місяць, або 5 доларів США на день, з наступним досягненням показника рівня бідності у 7000 тисяч гривень до 2020 року.

 


Засідання Робочої групи 5 УНП ФГС СхП відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою УС ПГС та УНП ФГС СхП», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Webatom Раскрутка сайтов и Создание сайтов