Відбулося засідання Робочої групи 5 "Соціально-трудова політика та соціальний діалог" Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

4 жовтня 2017 року відбулося засідання Робочої групи 5 "Соціально-трудова політика та соціальний діалог" Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Під час засідання роглядались наступні питання

1.    Звіт про діяльність РГ5 УНП ФГС СхП за період з грудня 2016 по вересень 2017 року
2.    Підготовка пропозицій /позицій до Щорічної асамблеї ФГС СхП 2017 (резолюції, Декларація Форуму)
3.    Вибори координатора РГ5 УНП ФГС СхП.
4.    Актуальний стан ведення соціального діалогу в Україні як інструменту участі громадськості в обговоренні та ухваленні рішень в рамках плану імплементації УА.
5.    Презентація Policy Paper «Як налагодити ефективний соціальний діалог в Україні?»
6.    Операційний план діяльності РГ5 на 2018 рік
Під час розгляду питання 1 координатор РГ5 УНП ФГС СхП доповів, що в рамках діяльності РГ5 за звітний період відбулося 3 засідання групи: 21 грудня 2016 року, 25 січня 2017 року, 11 квітня 2017 року.
Під час засідань учасниками групи активного обговорювались питання соціально-трудової політики та стану соціального діалогу в Україні.
За результатами дискусій в рамках РГ5 створено 3 підгрупи:
-    Соціальний діалог;
-    Охорона праці;
-    Прожитковий мінімум та подолання бідності в країні.
Членами робочої групи 5 підготовлено Policy Paper «Як налагодити ефективний соціальний діалог в Україні?». Аналітичний документ підготовлено за підтримки проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою УС ПГС та УНП ФГС СхП», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Членськими організація РГ5 в рамках проекту «Громадська синергія» реалізується проект «Аналіз практики участі організацій малого та середнього бізнесу в переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери». Проект спрямований на аналіз участі малого і середнього бізнесу в Україні в переговорному процесі в органами влади за допомогою соціального діалогу, відповідно до 20 ключових пріоритетів Східного партнерства ( "Eastern Partnership - Focusing on key priorities and deliverables), глави 21 Угоди про асоціацію Україна-ЄС та Європейської хартії малих підприємств.
За результатами тривалих дискусій учасниками робочої групи 5 розроблено та затверджено пріоритети, напрями та завдання на 2017 рік, які відповідають сучасним викликам суспільства. Зокрема, затверджено наступні пріоритети та напрями діяльності:
1.    Розвиток соціального діалогу на національному та місцевому рівні в країнах Східного партнерств:
-    Сприяння розвитку в Україні інклюзивного та дієвого соціального діалогу всіх рівнів на основі кращих практик держав-членів ЄС;
-    Соціальний діалог як інструмент сталого розвитку;
-    Соціальний капітал в сфері соціального діалогу та соціально-трудових відносин;
-    Безпекові аспекти соціального діалогу.
2.    Соціальна політика, соціальні реформи і моніторинг соціальних реформ
-    Сприяти реформам соціальної політики, щодо підвищенню рівня життя в Україні на основі досвіду та кращих практик країн ЄС з питань подолання бідності та впровадження прожиткового мінімуму європейського стандарту;
-    Соціальне підприємництво.
3.    Зайнятість і трудові відносини.
- Запровадження в Україні європейських стандартів безпеки та охорони праці.
В сфері Трудового законодавства учасниками групи здійснюється постійний експертний моніторинг стану трудового законодавства України. У травні 2016 року Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства висловлювала свою позицію щодо проекту нового Трудового кодексу України, який перебуває на розгляді у Верховній Раді, та намагалась донести її до української влади і партнерів у ЄС. На жаль, зокрема з боку Уряду України та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради наші зауваження не знайшли відгуку.
Учасники групи, за результатами активної дискусії, повторно розробили заяву Щодо неприпустимості прийняття проекту Трудового Кодексу України в тій редакції, що пропонується сьогодні Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України.
Члени групи долучилися до експертної оцінки документу щодо ключових пріоритетів Східного Партнерства 2017-2020, яка здійснювалась в рамках ФГС СхП., зокрема щодо визначених та комунікованих урядом пріоритетів для приватного сектору з метою підтримки структурних економічних реформ.
Під час розгляду питання 2 Підготовка пропозицій /позицій до Щорічної асамблеї ФГС СхП 2017 (резолюції, Декларація Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, який відбудеться 25-27 жовтня в м.Таллін) учасники групи акцентували увагу на відсутності соціальної складової в переліку 20 ключових пріоритетів Східного партнерства до 2020 року. За результатами обговорення прийняте рішення про необхідність внесення змін та доповнень до Декларації Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, який відбудеться 25-27 жовтня в м.Таллін з акцентуванням уваги на важливості соціальної складової.

Під час засідання відбулися вибори нового координатора групи. За результатами голосування члени групи обрали новим координатором РГ5 УНП ФГС СхП Валерія Репіна (Харківська обласна організація професійної спілки підприємців). До виконання обовязків, згідно Статуту УНП, новий координатор приступить з 1 січня 2018 року.

 

 

В ході засідання групи активна дискусія розгорілася під час  обговорення Постанови КМУ "Про урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції" та презентації аналітичного документу "Як налагодити ефективний соціальний діалог в Україні?".

Webatom Раскрутка сайтов и Создание сайтов